Контроверзниот Ник Кирјос уште еднаш се најде во фокусот на светската јавност.Австралискиот тенисер кој е манијакално активен на социјалните мрежи објасни како го надминал „проблемот“ по раскинувањето со тенисерката Ана Калинскаја.

„Искрено да ви кажам, откако не сум во посериозна врска, секоја седмица спијам со една девојка од моите фанови. Оние, високите од источните земји се предизвик за моето срце. Едноставно обожувам такви девојки. Се сеќавам кога играв против Федерер во Лејвер Купот и видов една убава девојка. Си помислив, сакам да ја однесам на „пијачка“. Секоја недела правам нешто слично…“ – вели Кирјос.

Кирјос во моментов е на 40 место на АТП листата, тенискот е во пауза поради Ковид-19.