Контроверзниот Австралиец, Ник Кирјос, по победата на Данил Медведев против Новак Ѓоковиќ во Синсинати, го коментираше успехот на Русинот.

Кирјос е очигледно воодушевен од триумфот на Медведев па на твитер напиша:

„Медведев е робот. Ѕвер… “

 

 

Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Мастерсот во Синсинати со 2-1, по сетови 3-6, 6-3 и 6-3 и закажа меч за титулата со Давид Гофан.