Стефанос Циципас го победи Данил Медведев со 2-0 во првото коло од „Андре Агаси“ групата на завршниот Мастерс во Лондон.

Медведев не ја прикажа посакуваната игра, Циципас доминираше во двата сета кои ги реализира со 7-6 и 6-4 за 103 минути игра.

Во оваа група вечерва од 21 часор се среќаваат Надал и Зверев.