Тенисерката Доминика Цибулкова, која во моментов е на 33. место на АТП листата, ужива во Санторини, додека нејзините бројни колешки се борат за подобра позиција во Вимблдон.

Познатата тенисерка е позната по љубовта кон егзотичните дестинации, а овој пат одлучи да се одмора на Санторини, а обожавателите на социјалните мрежи ги почести со жешки фотографии.