Данил Медведев имал сериозен инцидент на завршницата на тенискиот Мастерс во Торино, како што пишуваат медиумите од Италија, украден му е часовник од 200.000 евра.

Инцидентот веднаш бил пријавен во полиција која го решила инцидентот, часовникот е пронајден и вратен на тенисерот од Русија.

Организаторите на Ф8 турнирот во Торино му се извинија на Медведев за непријатностите.