Нема веќе дилеми, Серена Вилијамс и Енди Мари ќе настапат на Вимблдон во мешани двојки, оваа непознаница  е разрешена вчера навечер.

Менаџерскиот тим на Серена решил да настапи во мешани двојки, и двајцата тенисери се поранешни број 1 на ВТА и АТП, ова е комбинација за успех сметаат нивните тимови.

Мареј долго време беше повреден, се реши да настапи на Вимблдон, првиот меч овие двајца ќе го имаат во четврток.