Полуфиналето на Вимблдон на кое играа Нова Ѓоковиќ и Роберто Баутиста Агут е прекинато за време на вториот сет.

На почетокот на вториот сет и се слошило на жена на трибините, па натпреварот накратко бил прекинат.

Се уште не е познато што точно се случило денес. Пред неколку дена на трибините имаше слична ситуација.