Питер Мекнамара почина на 64 години откако не успеа да ја добие најважната битка во животот.

Легендарниот тенисер од Австралија, кој своевремено беше седми рекеет во светот а има оствоено и три Грен слем титули во дубл успешно ја криел реалната слика за неговото здравје од своите најблиски.

Легендарниот Борис Бекер ја потврди оваа вест со објавата: Почивај во мир Питер! Беше еден од добрите момци во тенисот. Сочуство за семејството и пријателите.