Доминик Тим победи во второто полуфинале на завршниот Мастерс во Лондон.Австриецот славеше во дуелот со актуелниот шампион, Александар Зверев со 2:0 по сетови 7:5 и 6:3.

Во финалето Тим ќе игра против Циципас кој денеска го совлада Роџер Федерер во воведното полуфинале.