Роџер Федерер и Стефанос Циципас во моментот се борат за место во големото финале на Завршниот Мастерс во Лондон.

Мечот изобилува со одлични поени, но еден остави посебен впечаток, а беше во режија на легендарниот Швајцарец.

Federer & Tsitsipas Play Epic Point In London

Tennis on ANOTHER LEVEL!Sensational from Roger Federer & Stefanos Tsitsipas 👏🎥: Tennis TV

Gepostet von ATP Tour am Samstag, 16. November 2019

 

Во второто полуфинале вечер од 21 часот играат Александар Зверев и Доминик Тием.