Роџер Федерер и Рафаел Надал во моментот играат на стадинот „Капе Таун“ во Јужна Африка хуманитетарен меч од кој сите средства ќе одат за децата во ова земја.

Овој меч предизвика огромно вниманите и го следат рекордни 55.000 луѓе, а еден час пред мечот се одржа и необичен меч во двојки. Федерер за свој партнер го имаше милијардерот Бил Гејтс, а  Рафаел Надал настапи со комичарот Тревор Ноа.

Federer & Gates Win Awesome Rally Against Nadal & Noah

This. Rally. Is. Awesome. 🤣(via Tennis TV)

Gepostet von ATP Tour am Freitag, 7. Februar 2020