Новак Ѓоковиќ против Милман ќе се бори за освојување на трофејот од АТП турнирот во Токио.

Српскиот тениски ас по враќањето од повредата игра во одлична форма а тоа го докажа и денеска во пресметката со Гофан со 6:3 и 6:4.

Милман во полуфиналето беше подобар од Опелка со 6:3 и 7:6.