Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ го прифати таканаречениот матрикс предизвик, кој му беше зададен од Златан Ибрахимовиќ, а потора и самиот Ноле предизвика уште тројца спортисти.

Ѓоковиќ на социјалните мрежи ги предизвика Богдан Богдановиќ, Кристијано Роналдо и Килијан Мбапе. Засега нивна реакција сеуште нема.

Погледнете во видеото  како тоа изгледа.