Новак Ѓоковиќ пристигна во Лондон каде ќе учествува на третиот овосезонски Грен Слем, Вимблдон. Српскиот тениски ас атакува на петатта титула во кариерата од неофицјалното светско тениско првенство.

На социјалните мрежи, популарниот Ноле објави видео на кое го покажува својот ритуал со кој ја зголемува врската со зелената подлога во престолнината на Англија.

 

View this post on Instagram

 

🌱🌱🌱

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on