Микаел Имер долго ќе го помни мечот со Новак Ѓоковиќ, секако не по поразот кој беше очекуван, Швеѓанецот освои поен за кој и Србинот аплаудираше.

Имер со неверојатен потег освои поен. тоа измами аплауз од Ѓоковиќ кој го призна „поразот“. Инаку Имер играше со патики и тоа со ликот на Ноле.