Новак Ѓоковиќ во моментов е во Шпанија во Марбеља каде престојува за време на изолацијата од пандемијата со коронавирусот.

Србинот на социјалните мрежи се пофали како работи на терен, и тоа на земја, не му е омилена, на Ролан Гарос има само една титула и тоа 2016 година.

Сепак за Ѓоковиќ е важно што е повторно на тренинг иако тениот е во прекин.

View this post on Instagram

☄️☄️☄️

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on