Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ на личниот Инстаграм профил одлучи да покаже во каков елемент е по победата над Хурчак на Вимблдон.

Ѓоковиќ ги читаше желбите на неговите фанови, ја пееше популарната „Македонско девојче“ а побара и некоја фотографија од Охрид и од Охридско езеро.

Еве дел од шоуто на Ѓоковиќ: