Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал одиграа егзебициски меч во Казахстан каде приредија големо шоу за публиката.

Надал го победи Ѓоковиќ во три сета, резултатот во втор план, забавата во прв.

Србинот најде време да танцува со дел од публиката по ритамот кој го диктираше диџејот во салата, атмосферата беше исклучително забавна.