Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ по втор пат ја посети БиХ во краток период, по настапот на „Србија Опен“ се реши малку да се одмори.

Ѓоковиќ беше во посета на Археолошкиот парк – Босански пирамиди на Сонцето, секако веднаш привлече големо внимание, делеше автограми на своите фанови.

Следен голем предизвик за Ѓоковиќ е Ролан Гарос, претходно ќе настапи на Мастерсот во Рим и на турнир во Србија.