Во Пекинг се игра ВТА турнир  на кој двајца навивачи се пресметаа на трибините како на вистинки бокс меч.

Кинеската тенисерка Шуаи Чанг се сретна со Анџелик Кербер од Германија, домашната тренисерка загуби а на трибините тепачка како на УФЦ борба.

На твитер осамна видео на кое се гледа како еден навивач на Чанг се пресметува со подржувач на Кербер,на трибините немаше обезбедување, тепачката беше страотна.