Србинот Новак Ѓоковиќ на Инстаграм објави ретко видео, како изгладеше сега најдобриот тенисер на светот на 4 години кога го доби својот прв рекет.

Ова се практично првите тениски чекори на Ѓоковиќ, тој денеска е најдобар на светот, еден од најдобрите на сите времиња.

„Да се потсетиме како се тргна, бев пресреќен кога го добив својот прв рекет, погледнете го моето лице“  – напиша Ѓоковиќ.