Светлана Кузецова и Мадисон Кејс ќе играат во големото финале на Мастерсот во Синсинати.

Ова откако Русинката ја победи големата фаворитка Ешли Барти со 2:0 по сетови 6:2 и 6:4 додека Кејкс го доби дуелот на Американките против Кенин со 2:0 по сетови 7:5 и 6:4.