Австралиецот Ник Кирјос е неверојатен по многу нешта, често е поврзуван со скандали и расправии, сега на турниорт во Вашингот против Норберт Гомбос од Словачка, освои неверојатен поен кој долго ќе се прераскажува.

Кирјос победи со 6-3 и 6-3, мечот донесе многу атрактивни поени, еден од нив во вториот сет долфго ќе се прераскажува, неверојатно е како успеа да поентира.

За пласман во финалето на АТП турнирот во Вашингтон каде Кирјос кој засега нема загубено сет, ќе игра против првиот фаворит Стефанос Циципас од Грција.