Контроверзниот тенисер од Австралија, Ник Кирјос се пласираше во второто коло на Мастерсот во Синсинати по победата над Лоренцо од 7:5 и 6:4.

Мечот траеше еден час и 19 минути а во следната рунда ќе игра против Качанов.