Енди Мареј очајно се обидува да се врати во светскиот тениски врв по тешката повреда на колкот. Британецот оваа седмица игра на турнирот во Жунаи, Кина, а во мечот од првото коло против Сандгрен покажа дека сеуште поседува тениска „магија“