Учеството на Рафаел Надал на завршниот мастерс во Лондон беше под знак прашалник, но според следното видео може да се види дека Шпанецот ќе биде подготвен за настапите во англиската престолнина.

View this post on Instagram

🤞 @rafaelnadal | #NittoATPFinals

A post shared by ATP Tour (@atptour) on

Надал е во борба со Ѓоковиќ за првата позиција на АТП листата, а на турнирот во Лондон се наоѓа во група со Данил Медведев, Александар Зверев и Стефанос Циципас.