Хуберт Хуркач очигледно ќе има посебен дочек на Вимблдон поради петте секунди генијалност кои ги имаше.

Полскиот тенисер, иако беше поразен од Американецот Тејлор Фриц, ќе остане запаметен во двата неверојатни потези кои ги направи на мечот.