Изминатиот викенд заврши и претпоследниот Мастерс турнир кој се одржа во Шангај. Титулата ја освои Данил Медведев која за него беше втора во кариерата од Мастерс титулите.

На Мастерсот во Шангај бевме да видиме голем број на одлични мечеви, но и поени поради кои светската јавност го обожува  тенисот. Во следното видео ќе имате да ги погледнете 10 најдобри поени на турнирот во Кина.

Top 10 Best Shots & Rallies | Shanghai 2019

Serious skills on show in Shanghai 🤩Top 10 shots from the Rolex Shanghai Masters comin' at ya….

Gepostet von Tennis TV am Montag, 14. Oktober 2019