Осминафиналните мечеви во машка и во женска сингл конкуренција на неофицијалното светско тениско првеноство утре ќе ја преокупираат планетата.

Врвниот тенис на Вимблдон во воведните шест дена донесе неколку изненадувања но и поени кои уште долго ќе се прераскажуваат меѓу фановите на овој турнир.

Организаторот се погрижи да ги спои најдобрите реакции на натпреварувачите во видео компилација од четири минути. Уживајте…