Играта на Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер и Рафаел Надал ги воодушевува милионите навивачи ширум планетата. Но, и тие грешат.

АТП ги одбра десете најголеми промашувања на најдобрите светски тенисери. Секако, како и успесите и трофеите, и грешките се дел од спортот.