Францускиот тенисер Беноа Пер важи за еден од најталентираните тенисери, но неговиот темперамент во досегашниот дел од кариерата не му дозволи да направи позначителни резултати.

Французинот на Мастерс турнирот во Шангај освои поен против Чечинато кој ја крена на нозе кинеската публика.

 

Benoit Paire hits winning pass from off the floor! Shanghai 2019

Benoît Paire from off the floor! 😂

Gepostet von Tennis TV am Montag, 7. Oktober 2019