Денеска се играа мечеви на „Адриа Тур“ во Белград, хуманитарен тениски турнир на кој настапија дел од светските ѕвезди.

На мечот меѓу Троицки и Ѓоковиќ се случи несекојдневен момент, момчето кое собираше топки доби покана да му се спротистави на Ѓковиќ, потоа доби и тениски рекет на подарок.

На среќата и немаше крај, ова дете е веројатно најсреќното на светот денеска.

 

Kad vam se ispune dečački snovi

Ovaj dečak je dobio reket od Viktora Troickog i opravdao očekivanja. Trenutak koji će verovatno pamtiti ceo život 🙂

Gepostet von Sport Klub am Samstag, 13. Juni 2020