Светскиот број еден ,српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, по освојувањето ан Вимблдон, отиде на заслужен одмор со неговата сопруга Јелена. Тој ја одбра Хрватска и островот Корчула.Со црвено вино и убава музика ужива со својата сопруга Јелена.

,, Магична вечер. Песна на Корчула. Убаво искуство. Благодарен сум што ваквите посебни моменти ги делам со Јелена ” објави Новак на социјалните мрежи.

Kad mi dođeš tiii i osmjeh vratiš miii, sva patnja i bol života mog će proć… Čarobno veče. Pevanje sa klapom sa Korčule. Divno iskustvo. Zahvalan što delim ovako posebne trenutke sa Jelenom ❤🙌😍🎼Grateful to spend quality and special time with Jelena in Croatia. Singing with klapa group from Korčula island. Wonderful experience. #iambetterattennis 🎼😃👌

Gepostet von Novak Djokovic am Sonntag, 21. Juli 2019