Модните критичари кои го следат УС Опен ја критикуваа Серена Вилијамс за стилот на облекување на натпреварите на последниот Грен слем.

Социјалните мрежи „зовреа“ со коментари повод опремата на Серена, таа блеска резултатски на турнирот, ја збриша Марија Шарапова со 6-1 и 6-1 но загуби на друго поле од Русинката.

Стилот на облекување на Серена е под секое ниво коментираат модните критичари од светот на спортот, тоа се потврди ина мечот со Шарапова на УС Опен.

 

Серена потврди дека нема „вкус“ за спортска облека и против Кети Мекнели на турнирот која ја совлада со 2-1 но повторно разочара со „модата“.