Новак Ѓоковиќ со многу напор успеа да освои сет и да израмни против Монфис во полуфиналниот меч на АТП турнирот во Дубаи. Моменталниот резултат е 1:1 во сетови.

Но, еден потег на Ѓоковиќ покажа за каков тенисер се работи.