Австралискиот тенисер Ник Кирјос важи за еден од најталентираните тенисери во моментот, но поради неговиот карактер, тениските квалитети се во сенка во однос на неговите испади.

На Вимблдон во рамките на второто коло Кирјос игра против Надал. На тој меч изведе потег т.е сервис од рака, кој ќе конкурира за можеби и најдобар потег оваа година во Лондон.

И тоа против Надал, секоја чест.