Рускиот тенисер, Аслан Кацарев успеа да го совлада Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на турнирот во Белград.

Русинот победи со 2:1 по сетови 7:5, 4:6 и 6:4, во меч кој траеше помалку од три ипол часа.