Дали си во ред? Вака на твтитер „Вимблдон“ ја праша Серена Вилијамс по падот на мрежа на денешниот меч во мешани двојки  на Мундијалот во Лондон.

Серена Вилијамс  и Енди Мареј запишаа победа во мешани двојки против Мајс и Гварачи со 6-4 и 6-1 и се пласираа во второто коло. Сепак тоа не е најважната сторија од денеска од овој меч, Серена Вилијамс се улови  во мрежата, прашањето беше : Дали е се во ред?