Новак Ѓоковиќ со победата во Рим стигна 36. титула на Мастерс турнирте, Србинот има неверојатна кариера, во моментов најдобар на светот и недостижен за конкуренцијата.

Објавено е видео со сите 36 титули на Мастерс турнирите, Ѓоковиќ 36 пати го подигаше пехарот.