Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го совлада вечерва Александар Зверев, со 2-0 во сетови (6-3, 7-6)  доволно да заврши втор во својата група за пласман меѓу четирите најдобри на завршниот АТП турнир во Лондон.

Ако е за утеха на Зверев, ова е поен за кој се зборува во Лондон, Ѓоковиќ во очај: