Тенискиот свет ги знае квалитетите на Рафаел Надал поради кој има многу фанови, но она што отскокнува кај Шпанецот е неверојатната борбеност. Во полуфиналниот дуел против Беретини Надал го одигра можеби поенот на турнирот.

Rafa Nadal hits insane hot shot in SF win over Berrettini

Rafa's hit cheat mode!

Gepostet von Tennis TV am Samstag, 7. September 2019

Надал во недела против Медведев ќе се бори за својата 19 Гренд Слем титула и ќе има само еден трофеј помалку од вечниот ривал Роџер Федерер.