Зверев ќе игра против ТИм а Циципас ќе брка изненадување против Федерер во полуфиналето на завршниот АТП турнир во Лондон.

Ова е разврската по денешната победа на Зверер против Данил Медведев од 6:4 и 7:6. По ова Надал остана без пласман во полуфиналето откако чекаше победа на Данил.