Германскиот тенисер, Александар Зверев победи во финалето против Стефанос Циципас со 6:4 и 7:6 на турнирот во Акапулко.

Со ова Зверев дојде до 14 титула во кариерата, по што изјави дека е пресреќен што го ововоил овој турнир.