Медиумите од Словенија јавуваат за спортската трагедија која се случила вчера во Австрија, 38-годишниот Марко Грилц го загубил животот во инцидент во австриски Зелден.

Инцидентот се случил за време на снимање на документарен филм, Грилц за време на снимањето при акробациите се здобил со повреди на главата,  удрил во карпа, немал заштитна кацига, повредата била фатална на лице место, потврдила полицијата.