Италијанката Федерика Брињоне победи на супервелеслаломската трка во Сочи, на олимписката патека таа триумфираше со време 1:25,33 пред сонародничката Софија Гоџиа.

Место на подиумот имаше за Хехлен од Швајцарија која во Русија заврши како трета. Вчера, поради лошите временски состојби беше откажан сустот кај дамите.